• In English
  • Кожен гіпертонік може отримати відшкодування на ліки незалежно від соціального статусу
    опубліковано 09 липня 2014 року о 17:28

    Кожен гіпертонік може отримати відшкодування на ліки незалежно від соціального статусу. Про це повідомив головний позаштатний терапевт МОЗ України Василь Нетяженко на брифінгу, присвяченому продовженню реалізації Пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію у 2014 році.

    «Відповідно до Постанови Уряду часткове відшкодування вартості ліків для хворих на гіпертонію продовжено цього року», - констатував головний позаштатний терапевт МОЗ України.

    За його словами, таке рішення Уряд прийняв на підставі успішної реалізації проекту в минулі роки. Так, завдяки впровадженню в практику «пілоту» лише минулого року відсоток звернень хворих на гіпертонічну хворобу до лікарів зріс до 75%, з них 44,4% отримували антигіпертензивні лікарські засоби впродовж 3-х місяців, а до впровадження в практику референтного ціноутворення лише 15% таких хворих отримували лікування. Також зменшилась кількість викликів швидкої медичної допомоги з приводу гіпертонічних кризів на 16-18 % та кількість інсультів серед пацієнтів, які отримували лікування, на 6,4 %. Загалом у 2013 році проектом охоплено майже 7 млн. осіб. Кількість виписаних рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів – понад 20 млн., з них за понад 8 млн. рецептів здійснено часткове відшкодування вартості ліків. Кількість аптек, задіяних у пілотному проекті, – понад 12 000.