• In English
 • ЄБРР вкладе 7 млн. євро в будівництво найбільшого біогазового заводу в Україні
  опубліковано 09 липня 2014 року о 16:20

  ЄБРР вкладе понад 7 млн. євро у будівництво та введення в експлуатацію найбільшого біогазового заводу в Україні потужністю 2,25 МВт. Про це повідомляють у Київському обласному регіональному центрі з інвестицій та розвитку, який входить до сфери управління Держінвестпроекту.

  Будуватимуть біогазову установку на базі Рокитнянського цукрового заводу в Київській області. Планується, що вироблення електроенергії першої черги зможе забезпечити потреби майже 800 приватних будинків. Біогаз перероблятиметься на електроенергію, яку продаватимуть за зеленим тарифом. Вже цієї весни на Рокитнянському цукровому заводі планують виробити перший струм із бурякового жому та кукурудзяно-трав’яного силосу.

  Стратегічну екологічну оцінку проекту в Рокитному фінансує Глобальний екологічним фондом (ГЕФ).

  Біогазовий проект реалізовується в рамках Програми фінансування альтернативної енергетики в Україні (USELF) на суму в 140 млн євро (100 млн євро від ЄБРР і 40 млн євро від ФЧТ). Основна мета проекту – фінансування місцевих приватних підприємств, які працюють над втіленням невеликих проектів відновлюваної енергетики в Україні.

  Нагадаємо, що ЄБРР почав здійснення ІІ фази USELF, яка сприятиме розвитку всіх форм генерування електроенергії в Україні. Додаткове фінансування у розмірі 70 млн євро для інвестиційного механізму здійснять ЄБРР і ФЧТ.  

  Окрім фінансової підтримки USELF, технічну підтримку проектам відновлюваної енергетики також надасть Шведське Агентство міжнародного розвитку (SIDA).

   

  Довідково:

  ЄБРР є одним із основних інвесторів в Україні. Станом на 1 травня 2014 р. Банк узяв на себе зобов'язання стосовно надання €8,4 млрд. у рамках 327 українських проектів.