• In English
 • Україна планує провести масштабну конференцію для донорів та інвесторів з різних країн
  опубліковано 09 липня 2014 року о 15:41

  Україна готується провести масштабну конференцію, куди будуть запрошені донори та інвестори з різних країн. Про це повідомив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта під час зустрічі з представниками китайської делегації в рамках експертних консультацій, які проходять в Мінекономрозвитку 9 липня.

  «Зараз наша країна знаходиться на етапі стабілізації економічної та фінансової ситуації. Відновлено співпрацю з МВФ та з іншими міжнародними фінансовими організаціями. Ми намагаємося створити сприятливі умови для інвесторів. Україна має намір провести восени цього року велику інвестиційно - донорську конференцію. Ми хочемо запросити на неї не тільки донорів, як це традиційно робиться, а й інвесторів, які могли б тут обговорити перспективи своїх інвестицій», - сказав Анатолій Максюта.

  Він зазначив, що український Уряд зараз шукає нові джерела і торгових відносин, і промислової кооперації, і нові перспективи співробітництва в різних сферах. У зв'язку з обставинами, що змінилися, необхідно переглядати деякі аспекти співробітництва як з Китаєм, так і з іншими країнами ближнього та далекого зарубіжжя, тому, зазначив Анатолій Максюта, Україна знаходиться в пошуку нової моделі зовнішньої торгівлі, зовнішньої кооперації. У цьому контексті,  зауважив Перший заступник Міністра, дуже важливо з такими стратегічними партнерами як Китай, проаналізувати спектр виконаної роботи, що потрібно зробити для розвитку вже існуючих проектів і які нові перспективи відкриваються надалі.

  «Ці консультації є гарною можливістю для обговорення подальшого розвитку нашого взаємовигідного співробітництва і послужать зміцненню українсько-китайських торговельно-економічних відносин, у яких, без всяких сумнівів, велике майбутнє», - сказав Анатолій Максюта, який є також головою української частини українсько-китайської підкомісії з питань торгово-економічного співробітництва.

  У рамках проведення експертних консультацій сторони детально обговорять шляхи реалізації спільних великомасштабних проектів, а також підготують підґрунтя для проведення третього засідання українсько-китайської підкомісії з питань торговельно-економічного співробітництва, що сприятиме подальшому торговельно-економічному розвитку.

  «Ми хочемо підтвердити нашу зацікавленість у розвитку співробітництва між нашими країнами в різних аспектах, але перш за все, це стосується економічної співпраці. Ми розуміємо всю важливість торгово-економічної складової в партнерстві і намагаємося шукати нові шляхи розвитку наших відносин, взаємодії в торговельно-економічному співробітництві. Ми вважаємо, що наша співпраця будується на принципах взаєморозуміння, взаємовигоди та взаємопідтримки», - сказав глава китайської делегації, директор департаменту Євразії Міністерства комерції КНР Лін Цзі.