• In English
 • Восени Уряд представить "план Маршалла" для України
  опубліковано 09 липня 2014 року о 15:07

  Кабінет Міністрів України вийшов з пропозицією підготовки і реалізації плану відбудови, розрахованого на два роки – «плану Маршалла» для України. Уряд розкриє цей план в перші сесійні дні Верховної Ради України у вересні, - повідомив на засіданні Уряду в середу, 9 липня, Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

  Арсеній Яценюк зазначив, що 8 липня урядова делегація на чолі з Віце-прем'єр-міністром України - Міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимиром Гройсманом взяла участь у підготовчому засіданні Конференції донорів та інвесторів у Брюсселі: «Вчора у Брюсселі всі країни-члени ЄС, представники міжнародних фінансових організацій, США, Японія, Канада провели підготовче засідання для того, щоб восени провести велику донорську конференції для України».

  «Уряд України вийшов з пропозицією підготовки і реалізації плану відбудови для України, розрахованого на два роки. В Європі були приклади таких планів відбудови – так званий план Маршалла. Це буде план Маршалла для України», - підкреслив Глава Уряду.

  За його словами, Кабінет міністрів розпочав роботу, щоб у вересні представити план відбудови українському народу. Це відбудеться в перші сесійні дні роботи Верховної Ради України у вересні.

  Арсеній Яценюк зазначив, що видав відповідні доручення для підготовки і узгодження плану відбудови на найближчі два роки.

  У найближчі два роки, вважає Глава Уряду, основними елементами економічного розвитку країни мають бути продовольство і енергетика: «Це основні елементи цього плану, дві базові цілі». «Забезпечення внутрішнього ринку продовольством, його експорт та розвиток аграрного сектору. Енергетичний блок – це зменшення енергоспоживання, збільшення видобутку і побудова нових електричних мереж і генерацій. Це два основні елементи економічного розвитку країни в найближчі два роки», - сказав він.

  Глава Уряду також повідомив, що західні партнери готові розглядати питання страхування українського експорту та інвестицій в Україну: «Це буде реальним кроком до того, що інвестори не будуть боятися вкладати гроші в Україну, тому що їхні ризики будуть застраховані. Це буде реальним кроком, щоби на відкритий ринок Європейського Союзу все-таки пішли українські товари».

  У той же час, Арсеній Яценюк зазначив, що «категорично не задоволений тим, як використовуються можливості щодо експорту українських товарів до країн-членів Європейського Союзу».

  Він звернувся до Міністерства економіки: «Для нас кожен зароблений долар і євро – це вагома підтримка української економіки, це створене робоче місце і завоювання нових ринків».

  Глава Уряду також повідомив, що урядова делегація підняла в Брюсселі питання плану відбудови, пов’язаної з антитерористичною операцією на сході України. «Ми отримали схвальне сприйняття декількох додаткових пунктів, які безпосередньо стосуються сходу України», - зазначив Арсеній Яценюк, додавши, що ці пункти стосуються коштів і технічної допомоги на облаштування кордону з Російською Федерацією та відновлення інфраструктури Донеччини і Луганщини.