• In English
 • Ігор Білоус: Податкове законодавство має бути максимально зрозумілим
  опубліковано 09 липня 2014 року о 12:33

  Податкове законодавство має бути максимально зрозумілим. Саме тому  наше відомство затвердило 4 узагальнюючі податкові консультації. Їх темами стали найактуальніші питання, з якими платники найчастіше зверталися за роз’ясненнями до фіскальних органів, заявив Ігор Білоус, голова Державної фіскальної служби України.

  Зокрема, роз’яснення стосуються норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення, витрат на гарантійний ремонт або гарантійні заміни товарів, сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій з купівлі іноземної валюти, а також податкового обліку поворотної фінансової допомоги.

  «Узагальнюючі податкові консультації – це результат діалогу та співпраці з бізнесом, який ми розпочали і будемо вести надалі. Під час зустрічей з представниками малого та середнього бізнесу я неодноразово чув нарікання на практику індивідуальних податкових консультацій, які підприємці вважають  корупційними. Тому відтепер ми приділяємо багато уваги узагальнюючим податковим консультаціям, які розробляються в діалозі з громадськістю і забезпечують єдине тлумачення податкового законодавства для всіх платників», – сказав Ігор Білоус.

  Загалом у затверджених консультаціях надано відповіді на 48 податкових питань. Так, зокрема, вирішено питання щодо неврахування при визначенні вартісного критерію контрольованих операцій сум кредиту, депозиту, поворотної фінансової допомоги та посередницьких операцій, роз’яснено порядок відображення у податковому обліку платників податку запровадженого збору на обов’язкове державне пенсійне страхування на купівлю валюти та  витрат з гарантійного ремонту. Акцентовано увагу на праві платників податку на прибуток враховувати витрати на гарантійний ремонт, незалежно від статусу покупця (фізична або юридична особа).

  Крім того, на конкретних числових прикладах проілюстровано порядок податкового обліку операцій за отримання та повернення поворотної фінансової допомоги.

  Усі проекти узагальнюючих податкових консультацій попередньо пройшли стадію обговорення з громадськістю та отримали схвальну оцінку. Всі роз’яснення чіткі та зрозумілі, що дає можливість платнику уникати двозначного трактування деяких норм податкового законодавства.

  Із текстами узагальнюючих податкових консультацій можна ознайомитися тут.