• In English
 • Венеціанська комісія надасть свої висновки щодо змін до Конституції у якнайкоротші терміни, - Т. Ягланд на зустрічі з В. Гройсманом
  опубліковано 09 липня 2014 року о 09:03

  Віце-прем'єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман здійснив робочий візит до Ради Європи. В рамках візиту український урядовець презентував проект змін до Конституції України, підготовлений за ініціативи Президента України Петра Порошенка.

  У зустрічі з української сторони також взяли участь Валерій Чалий, заступник Глави Адміністрації Президента України, Остап Семерак, Міністр Кабінету Міністрів України та інші представники Уряду.  Зі сторони Ради Європи - Генеральний секретар РЄ Торбйорн Ягланд, Представник Генерального секретаря РЄ в Україні, Керівник Генерального Департаменту РЄ з прав людини та верховенства права Крістос Джакомопулос, представники Венеціанської комісії та Конгресу місцевих і регіональних влад РЄ.

  Володимир Гройсман передав Генеральному секретарю РЄ Торбйорну Ягланду лист-звернення до Венеціанської комісії за підписом Президента України, в якому йдеться про прохання розглянути запропоновані зміни до Конституції України.

  Основну частину розмови сторони присвятили питанням  децентралізації і реалізації положень Європейської хартії місцевого самоврядування, які відображені в проекті змін до Конституції України.

  В ході розмови сторони також торкнулися питань розподілу повноважень між центральними органам влади і реформування прокуратури.

  Торбйорн Ягланд запевнив українську делегацію, що Рада Європи повністю  підтримує зусилля України по збереженню територіальної цілісності, єдності і стабільності, а також зусилля Уряду щодо децентралізації повноважень. Генеральний секретар РЄ запевнив, що Венеціанська комісія розгляне запропоновані зміни до Конституції і надасть свої висновки у якнайкоротші терміни.