• In English
 • Володимир Гройсман та Нільс Мужнієкс обговорили питання забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб в Україні
  опубліковано 09 липня 2014 року о 09:13

  Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман в рамках візиту до Ради Європи провів окрему зустріч із Комісаром РЄ з прав людини Нільсом Мужнієксом. 

  Головною тематикою зустрічі стало обговорення стану внутрішньо переміщених осіб в Україні та забезпечення їх першочергових потреб.

  Володимир Гройсман поінформував про комплекс заходів, які вживає український Уряд для забезпечення потреб вимушених переселенців. Зокрема, він зазначив, що вирішується питання реєстрації людей, які переміщуються із районів АТО в інші регіони України, що дасть змогу кожній переміщеній людині отримати статус мешканця тієї території, де вона фактично перебуватиме, з усіма відповідними правами.

  Також Віце-прем’єр-міністр продемонстрував інформаційний сайт migrants.gov.ua, розроблений спеціально для внутрішньо переміщених осіб, який містить дані по регіонах щодо наявності вільного житла, контакти інформаційного центру і контакти регіональних штабів, які опікуються питаннями внутрішньо переміщених осіб.

  Володимир Гройсман також висловив прохання до Ради Європи підтримати Україну у вирішенні актуальних питань вимушених переселенців.

  У свою чергу Нільс Мужнієкс позитивно оцінив зусилля створеного Урядом Міжвідомчого координаційного штабу під керівництвом Володимира Гройсмана і запевнив у підтримці старань української влади у вирішенні цих складних питань.