• In English
 • Грошове забезпечення військовослужбовців ЗСУ, учасників АТО організовано відповідно до вимог чинного законодавства
  опубліковано 08 липня 2014 року о 17:02

  Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 “Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, військовослужбовцям ЗС України, які залучаються до проведення антитерористичної операції, за період виконання ними спеціальних завдань, пов’язаних з антитерористичною діяльністю, виплачується надбавка за виконання особливо важливих завдань в розмірі 100 % посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років. Про це сьогодні, 8 липня, під час брифінгу в Українському національному інформаційному агентстві “Укрінформ” повідомив заступник Міністра оборони України – керівник апарату Петро Мехед.

  За інформацією заступника Міністра оборони – керівника апарату, постановою Уряду від 04.06.2014 № 158 “Про перерозподіл деяких видатків Державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік, та виділення коштів з резервного фонду Державного бюджету” військовослужбовцям ЗС України, у тому числі строкової служби, які беруть безпосередню участь в антитерористичній операції, з 1 травня встановлено виплату винагороди в розмірі 100 % місячного грошового забезпечення, але не менш 3000 гривень.

  «З урахуванням вищезазначених підвищень, грошові виплати військовослужбовцям ЗС України, які залучаються до проведення антитерористичної операції, збільшилися в 2 рази порівняно з іншими військовослужбовцями», – наголосив Петро Мехед та додав, що в залежності від займаних посад, виплати становлять від 5700 гривень з розрахунку за повний місяць.

  За його словами, тепер військовослужбовці строкової служби отримуватимуть від 3172 до 3208 грн., а рядовий склад військової служби за контрактом – від 5700 до 8445 грн., сержантський та старшинський склад військової служби за контрактом – від 6780 до 12477 грн., молодший офіцерський склад – від 9360 до 16710 грн.

  «Кошти для виплати грошового забезпечення для потреб Міністерства оборони були виділенні з Резервного фонду та надійшли на рахунки військових частин для особового складу, який задіяний до АТО, в повному обсязі за червень та на виплату винагороди за травень місяці. Виплата проводиться у поточному місяці за минулий», – поінформував Петро Мехед.

  За його словами, станом на 6 липня 2014 року не отримали грошове забезпечення 382 військовослужбовці: за травень – 36 військовослужбовців; за червень – 346 військовослужбовців.

  «Основною причиною несвоєчасної виплати грошового забезпечення (до 20 числа) є неможливість доставити готівку у райони проведення АТО для осіб, які відмовились оформляти карткові рахунки», – розповів заступник Міністра оборони України – керівник апарату.

  Він зауважив також, що оборонним відомством вживаються заходи щодо виплати грошового забезпечення цим військовослужбовцям. Виплати буде здійснено або після проведення ротації зазначених військовослужбовців у районах виконання завдань, або ж перераховані членам їх сімей у пунктах постійної дислокації військової частини.