• In English
 • Українська енергетична система має стати частиною європейського ринку вже до 2017 року
  опубліковано 08 липня 2014 року о 16:30

  Про це під час брифінгу повідомив заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Вадим Улида. Україна дотримується європейського вектору розвитку, у тому числі й в енергетичній сфері. Він також зазначив, що інтеграція Об'єднаної енергосистеми (ОЕС) України до європейської енергетичної системи неможлива без впровадження технічних стандартів, які мають бути сумісні із стандартами ENTSO-E, та виконання відповідної модернізації енергетичного обладнання.

  Інтеграція об’єднаної енергетичної системи України до енергетичної системи Європейського Союзу на сьогодні є пріоритетним завдання у сфері електроенергетики. 

  “Це інтеграція енергетичної системи України до європейських енергосистем, також інтеграція ГТС до європейських енергосистем. Ці проекти мають забезпечити те, щоб у 2017 році були створені технічні та економічні умови для того, щоб українська енергетика стала частиною європейського енергетичного ринку”, - зазначив заступник Міністра.

  Урядом України визначено термін  створення умов для такого приєднання. Це дозволить створити умови для входження України до енергетичного ринку країн ЄС та вирішити багато завдань, які стоять сьогодні перед Урядом. Відповідні кроки Міністерства забезпечать додатковий притік значних інвестицій.

  Паралельно із технічною інтеграцією ОЕС України здійснюється і інтеграція ринку електроенергії у відповідності з законодавством ЄС. Зараз впроваджується новий Закон України «Про засади функціонування ринку електроенергії», що передбачає лібералізацію ринку електроенергії.

  Нагадаємо, 4 червня Міністерство енергетики та вугільної промисловості України видало Наказ "Про забезпечення реалізації проекту інтеграції Об'єднаної енергетичної системи України до об'єднання енергетичних систем країн ЄС", яким передбачається створити умови для синхронізації енергетичних систем України та Євросоюзу до завершення четвертого кварталу 2016 року. Наказом також створено Робочу групу з питань організаційно-технічних заходів на чолі з Вадимом Улидою.