• In English
 • Павло Петренко: Мін`юст розпочав судовий процес щодо заборони Комуністичної партії України
  опубліковано 08 липня 2014 року о 15:35

  Міністерство юстиції розпочало судовий процес щодо заборони Комуністичної партії України на підставі Закону «Про політичні партії» у зв’язку з порушенням даною політичною силою цілої низки положень цього закону. Про це повідомив на брифінгу в Будинку Уряду Міністр юстиції України Павло Петренко 8 липня 2014 року.

  «За результатами аналізу величезної кількості доказової бази, яка була надана правоохоронними органами Міністерству юстиції стосовно протизаконних дій з боку політичної партії Комуністичної партії України, мною сьогодні було прийнято рішення, підписано і подано позов про ліквідацію Комуністичної партії України», - заявив Міністр.

  Він наголосив, що позов поданий до Окружного адміністративного суду Києва, і сьогодні він зареєстрований. Доказова база складає близько 129 аркушів письмових доказів, відеоматеріалів, які долучені до зазначеного позову.

  Міністр пояснив, що судовий процес щодо заборони Комуністичної партії України, розпочатий на підставі порушень КПУ цілої низки положень Закону «Про політичні партії» у частині антиконституційної діяльності, підтримки сепаратистів і терористів на Сході України, підтримки представниками і керівництвом КПУ військової агресії і захоплення Криму Російською Федерацією, закликів до зміни територіальної цілісності і конституційного ладу України, організації проведення сепаратистських мітингів, фінансування забезпечення матеріально-технічною базою, в тому числі і зброєю, терористичних організацій на Сході України, підтримки псевдореферендумів так званих фейкових республік у Луганській та Донецькій областях, активної участі як керівників, так і представників партії у військових діях проти українських Збройних Сил на території Луганської і Донецької областей.

  «Усі ці факти були зафіксовані СБУ, органами прокуратури у рамках цілої низки кримінальних справ, які порушені й розслідуються за такими статтями: порушення територіальної цілісності, конституційного ладу в Україні; терористична діяльність; сепаратистські злочини. Вся ця доказова база долучена до позову і позов повинен бути розглянутий Окружним адміністративним судом міста Києва. Ми переконані, що з такою доказовою базою наша позиція дуже сильна юридично і ця політична сила повинна бути ліквідована», - наголосив Павло Петренко.

  За його словами, згідно із законом Міністерство юстиції може ставити питання про ліквідацію в судовому порядку політичної сили, що, відповідно, тягне за собою заборону символіки, яка зареєстрована за цією політичною силою.