• In English
 • На реалізацію нового інфраструктурного проекту Світовий банк виділить Україні близько 800 млн. дол. США
  опубліковано 08 липня 2014 року о 15:14

  Міжнародний банк реконструкції та розвитку готовий розпочати підготовку до реалізації вже третього інфраструктурного проекту в Україні – на ремонт ділянки від м. Полтава до м. Харків автомобільної дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський, будівництво обходу м. Решетилівка та будівництво транспортної розв’язки у с. Бутенки МФО планує виділити 800 млн. дол. США.

  Такої домовленості було досягнуто в ході чергового перегляду проектного портфелю МБРР, що днями відбувся у м. Києві.

  За словами Терезії Бабич, начальника Відділу міжнародного співробітництва Державного агентства автомобільних доріг України, яка взяла участь у міжвідомчому засіданні, два спільних проекти, що вже реалізуються в Україні, довели Банку ефективність інвестування в українську економіку.

  «Цьогоріч було досягнуто найвищої рівня вибірки кредитних коштів за всіма проектами – понад 30%, а це – значний прогрес у порівнянні з минулими роками, котрий яскраво демонструє МФО ефективність співпраці з Україною. Саме тому керівництво представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові, в особі його директора Чімяо Фана засвідчило свою готовність збільшувати портфель інвестицій в українську економіку», – розповіла Т.Бабич.

  За її словами, серед низки країн Східного регіону та Центральної Азії за темпами вибірки Україна займає 6 місце, а доля транспортної галузі в інвестиційному портфелі Банку в Україні сягає близько чверті – 25% і має тенденцію до збільшення.

  Нагадаємо, сьогодні за рахунок МБРР в Україні вже реалізовуються 2 проекти.

  Перший – «Проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху» має на меті покращення транспортно-експлуатаційного стану та безпеки дорожнього руху на ділянці м.Бориспільм.Лубни міжнародної автомобільної дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський. Його завершення заплановано на осінь 2014 року.

  Другий – «Другий проект покращення автомобільних доріг та безпеки руху» націлений на покращення транспортно-експлуатаційного стану та безпеки дорожнього руху на ділянці м.Лубни–м.Полтава міжнародної автомобільної дороги М-03 Київ-Харків-Довжанський має завершитися у 2016 році.