• In English
 • Щоб реконструювати енергосистему України, потрібно залучити близько 200 млрд. грн., - Міненерговугілля
  опубліковано 08 липня 2014 року о 14:19

  На реконструкцію своєї енергосистеми Україна повинна до 2020 року залучити близько 200 млрд. грн. інвестицій. Про це заявив на брифінгу в Будинку Уряду заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Вадим Улида.

  «За нашими оцінками, до 2020 року треба близько 200 млрд. грн. інвестицій. Ці кошти необхідно спрямувати на модернізацію та реконструкцію теплових електростанцій (в плані - близько 38 блоків на 98 млрд. грн.), будівництво нових атомних енергоблоків на Хмельницькій АЕС та підтримка вже існуючих ресурсів, будівництво гідроелектростанцій. Тобто, це масштабні інфраструктурні проекти, які потребують значних коштів і дадуть життя економіці України», - заявив заступник Міністра.

  Він підкреслив, що для залучення відповідних інвестицій під ці проекти вітчизняний енергетичний ринок повинен стати частиною європейського енергетичного ринку і, таким чином, подолати технічні, економічні та юридичні бар’єри.

  «Переконаний, що українська енергетика – це одна з точок росту для вітчизняної економіки, це одна з конкурентних переваг для її відновлення і побудови нашої незалежної держави», - зазначив Вадим Улида.

  Загалом, за його словами, Міністерство енергетики та вугільної промисловості напрацювало 5 пріоритетних кроків, які необхідно здійснити на найближчі 3-5 років, щоб докорінно змінити систему взаємовідносин в енергетиці і забезпечити ефективну галузь, яка працює за ринковими принципами. Йдеться про реформування енергетичної галузі, її технічну модернізацію, енергетичну безпеку, інтеграцію енергетичної системи України до європейських енергосистем та енергоефективність.