• In English
 • Остап Семерак презентував у Брюсселі проект виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС
  опубліковано 08 липня 2014 року о 13:06

  Міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак у Брюсселі під час зустрічі високого рівня з питань координації та впровадження міжнародної донорської допомоги сьогодні, 8 липня, презентував Модель національної координації у сфері виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС.

  У своєму презентаційному виступі Остап Семерак зазначив, що з метою максимально ефективного виконання Україною своїх зобов’язань, взятих на себе під час підписання Угоди про асоціацію, Уряд України в тісній співпраці з громадянським суспільством вибудовує оновлену систему взаємодії органів виконавчої влади.

  Міністр розповів, що в рамках імплементації Угоди буде створено Українську частину Ради асоціації, яку очолюватиме Прем’єр-міністр України. «Українська частина Ради асоціації ухвалюватиме всі стратегічні рішення в сфері європейської інтеграції», – наголосив український урядовець.

  Водночас, за словами Міністра, Кабінет Міністрів України планує запровадити Українську частину Комітету асоціації, до складу якого увійдуть заступники міністрів з євроінтеграції. Як зауважив Остап Семерак, ці заступники міністрів нестимуть персональну політичну відповідальність за реалізацію рішень двосторонніх органів Україна-ЄС за секторальним принципом.

  Остап Семерак нагадав, що вперше в історії Урядом України започатковано відкритий відбір на заміщення згаданих політичних посад.

  Урядовець зазначив, що загальна координація діяльності органів виконавчої влади здійснюватиметься через Урядовий офіс з питань європейської інтеграції. Крім того, Офіс виступатиме також як контакт-пойнт для взаємодії з Групою підтримки України, яку очолює Петер Балаш.

  «На наш погляд, представлений механізм є оптимальним, оскільки він є максимально адаптований до існуючої системи прийняття рішень Кабінетом Міністрів України», – зауважив Остап Семерак.

  Міністр Остап Семерак висловив сподівання, що запропонована модель стане дієвим інструментом виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС. «Уряд України очікує, що ЄС без зайвих затримок надасть Україні відповідну технічну та експертну допомогу», – додав урядовець.