• In English
 • З 3 липня діють оновлені правила паркування
  опубліковано 08 липня 2014 року о 13:13

  Українські водії можуть обирати способи оплати за автостоянку – як і раніше, талоном через термінал, або ж скористатися новою послугою «мобільне паркування».

  З 3 липня в Україні запрацювали оновлені правила паркування, згідно з якими водій може обрати, яким чином йому сплачувати послуги з користування паркмайданчиком:

  - у безготівковій формі - шляхом придбання паркувального талона з визначеною тривалістю паркування, або за допомогою нової послуги «мобільне паркування» (цю послугу можна замовити у свого мобільного оператора. Потім необхідно буде покласти певну суму на паркувальний рахунок і розплачуватися безготівковим способом);

  - готівкою або з використанням платіжної картки – шляхом придбання паркувального талону (щось на зразок проїзного на метро) або через автоматичний в’їзний/виїзний термінал, який фіксує точний час перебування авто на стоянці.

  Звертаємо увагу, що сплата вартості послуг з користування паркмайданчиками не здійснюється у разі незабезпечення оператором належного функціонування засобів сплати.

  Якщо ж паркмайданчик обладнано належним чином, але водій відмовляється платити – складається протокол про відповідне порушення.

  На водіїв-порушників очікуватиме штраф у розмірі від 8 до 12 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто 136-204 грн.).

  Паркування на місцях, призначених для безоплатного паркування (наприклад, на місцях для інвалідів), особами, які не мають відповідних пільг, каратиметься штрафом у розмірі від 15 до 18 НМДГ (255-306 грн).

  Адмінвідповідальність розповсюджується не лише на водіїв, а й на посадових осіб суб’єктів господарювання, що утримують парк майданчики – за порушення вимог з розміщення та функціонування таких майданчиків (340-510 грн), а також за не обладнання їх паркувальними автоматами, автоматичними в’їзними/виїзними терміналами або іншими засобами контролю за оплатою послуг паркування (510-680 грн).

  Держпідприємництво, свого часу, за результатами детального опрацювання, погодило відповідний проект постанови.