• In English
 • Залізничники відновлюють інфраструктуру Донецької залізниці
  опубліковано 07 липня 2014 року о 16:10

  Працівники залізниць України здійснюють заходи з відновлення інфраструктури Донецької залізниці, пошкодженої внаслідок бойових дій та численних несанкціонованих втручань. Основні відбудовні роботи будуть виконані на станціях Слов’янськ, Красний Лиман та прилеглих ділянках колії.

  Станом на 6 липня 2014 року працівники залізниць оперативно  відремонтували 35 обєктів колійного господарства і відкрили рух поїздів. Водночас 63 обєкти, до яких доступ неможливий, залишаються зруйнованими, а рух поїздів на певних напрямках закритий.

  Окремо розглядається питання відбудови підірваних терористами мостів, шляхопроводів та інших штучних споруд. Для відновлення 7 залізничних мостів наразі необхідно провести їх детальне обстеження та розробити проектно-кошторисну документацію відновлювальних робіт. Орієнтовна вартість робіт із відбудови залізничних мостів становить майже 50 млн. грн., у тому числі матеріали та конструкції  коштуватимуть щонайменше 15 млн. грн.

  Планується, що роботи з відновлення зруйнованих об’єктів інфраструктури будуть виконуватись структурними підрозділами залізниць України. Для вирішення питань доступу на об’єкти і їх відновлення здійснюється оперативна взаємодія з силами АТО.

  Зокрема, для відновлення колій необхідно замінити 150 метрів колійної решітки, вкласти один стрілочний перевід і відновити будівлю чергового по переїзду. Орієнтовна вартість цих робіт складає 600 тис. грн.

  Крім того, на ремонт об’єктів електропостачання необхідно близько 180 млн. грн., у тому числі на матеріали – близько 151 млн. грн.

  Загалом унаслідок несанкціонованих втручань на Донецькій, Придніпровській та Південній залізницях пошкоджено 99 об’єктів інфраструктури, в тому числі 56 – по колійному господарству та 43 – по господарству енергопостачання. Орієнтовна сума збитків склала близько 230 млн. грн.