• In English
 • Заява МЗС щодо порушень Росією прав громадян України
  опубліковано 07 липня 2014 року о 16:01

  Міністерство закордонних справ України обурене сьогоднішнім рішенням Лефортовського суду м. Москви щодо продовження утримання під вартою всесвітньо відомого українського режисера Олега Сенцова до 11 жовтня 2014 року.

  Категорично вимагаємо від російської сторони негайного звільнення і повернення на Батьківщину Олега Сенцова, Олексія Чернія, Геннадія Афанасьєва, Олександра Кальченка та інших ув’язнених українців.

  Неприпустимим є зволікання із звільненням та поверненням в Україну Юрія Яценка та Богдана Яричевського, які, незважаючи на відповідне рішення суду, продовжують незаконно утримуватися під вартою.

  Російська сторона продовжує зволікати з відповіддю на майже тридцять офіційних звернень України про захист прав та інтересів десятків наших громадян, яких незаконно позбавлено волі та злочинно переслідують у Росії.

  Такі дії Росії є свідомим та брутальним наступом на основоположні права людини.

  Звертаємося до міжнародного співтовариства підтримати зусилля України та вплинути на російську владу для негайного звільнення невинних громадян нашої країни, які стали заручниками антиукраїнської політики Кремля.