• In English
 • Ігор Швайка зустрівся з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Данія
  опубліковано 07 липня 2014 року о 15:31

  7 липня 2014 року Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка провів зустріч із Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Данія Мерете Юль та представниками данських агрокомпаній, що працюють в Україні.

  Оскільки на зустрічі були присутні представники міністерства та іноземних компаній, вирішено було провести її у форматі "проблема-шляхи вирішення" для максимальної ефективності такого типу заходів.

  Під час зустрічі обговорені питання оренди земельних ділянок для будівництва ферм і визначення санітарних зон навколо них. Підприємці звернули увагу на те, що часто тривале визначення санітарних зон пригальмовує процес будівництва. На це Міністр зауважив: «Ми виходимо з принципу поваги до норм нашого законодавства та забезпечення безпеки, в тому числі і санітарної. Однак, ми готові відміняти ті абсурдні норми, котрі дійсно заважають працювати бізнесу. Але для того, щоб мати можливість прийняти правильне рішення, потрібні переконливі факти та аргументи. Тому запрошую до активної участі у робочій групі з питань свинарства, котра є платформою для обговорення та напрацювання рішень, консенсусних для держави та бізнесу».

  Водночас заступник Міністра Андрій Дикун наголосив, що додатково з усіма питаннями, котрі виникають в іноземців, що працюють в Україні, можна звертатися до Аграрної інвестиційної ради, головним завданням якої є підтримка та супроводження іноземних інвестиційних проектів, а також надання консультацій.

  Підсумовуючи зустріч, Посол Мерете Юль відзначила, що приємно вражена практичним та предметним підходом керівництва Міністерства до вирішення питань. «Упевнена, що саме таке ставлення до роботи є головним чинником її успішності. Переконана, ми будемо продовжувати подібну практику», - сказала Посол.