• In English
 • Команда Мобільного рятувального центру ДСНС пройшла атестацію за стандартами ООН в системі INSARAG
  опубліковано 07 липня 2014 року о 13:08

  Рятувальники Мобільного рятувального центру Державної служби України з надзвичайних ситуацій пройшли Міжнародну атестацію з реагування на надзвичайні ситуації для вступу до Міжнародної дорадчої консультативної групи ООН з проведення пошуково-рятувальних операцій в умовах міста (INSARAG).

  Спеціальна оціночна комісія за результатами 36-годинних безперервних навчань надала високу оцінку майстерності та професіоналізму української команди рятувальників. На підтвердження цього, команда МРЦ отримала Сертифікат про успішне проходження Міжнародної класифікації в системі INSARAG на повну відповідність критеріям даної класифікації, знак INSARAG, як символ спільної подальшої роботи заради порятунку людей, першу нашивку на формений одяг та два прапори Міжнародного координаційного центру з ліквідації надзвичайних ситуацій (OSOCC).

  З цією подією команду привітали керівник Сектору з підтримки польової координації Секретаріату ООН Скавдал Тер‘є та Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергій Бочковський.

  Проходження цієї атестації дало змогу підвищити ефективність надання допомоги у проведенні міжнародних аварійно-рятувальних та пошуково-рятувальних операцій, а також готовність до реагування на національному і міжнародному рівнях. Відтепер, Мобільний рятувальний центр братиме участь і  у міжнародних пошуково-рятувальних операціях.

  Нагадаємо, у 2009 році МРЦ зареєстрований в мережі INSARAG. У 2011 році подано заявку щодо міжнародної атестації пошуково-рятувальної команди  МРЦ в даній системі. За весь період було проведено ряд навчань для підготовки висококваліфікованих експертів у сфері пошуково-рятувальних робіт в умовах міста, розроблено сценарій проходження атестації. Співробітники МРЦ брали участь у курсах підготовки експертів для роботи в пункті прийому і відправки команд та польового координаційного центру.