• In English
 • Міндоходів планує передати українській армії 8 мільйонів пачок цигарок
  опубліковано 07 липня 2014 року о 11:53

    Заступник Міністра доходів і зборів Володимир Хоменко запропонував Мінфіну розглянути можливість передати для українських бійців 8 млн. пачок конфіскованих цигарок.

    Сьогодні у кримінальних та адміністративних провадженнях, які розслідуються співробітниками Міндоходів, вважаються вилученими близько 17 млн. пачок тютюнових виробів. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів №1104 (від 19.11.2012) та Постанови №1340 (від 25.08.1998), вони зберігаються на спеціальних складах, а після розгляду проваджень у судах мають бути знищені. У пункті 228.7 Податкового кодексу також зазначено, що вилучені тютюнові вироби підлягають знищенню.

    Враховуючи нинішні потреби українських військових, заступник Міністра запропонував Міністерству фінансів розглянути можливість ініціювання внесення змін до Податкового кодексу та Постанови №1340, якими передбачити передачу цигарок підрозділам Міністерства оборони.

    «Треба створити механізм постійної передачі цигарок для військових, для яких тютюн - одна з потреб, - каже Володимир Хоменко. – У першу чергу хочемо допомогти учасникам АТО, яким усього бракує».

    Можливість передачі тютюнових виробів військовим була передбачена у Постанові №1340 (в редакції від 28.03.2012) - за умови наявності дозволу санітарно-епідеміологічної служби. Але тодішня влада нею так і не скористалася.

    Сьогодні, за словами заступника Міністра, є реальна можливість передати бійцям близько 8 млн. пачок цигарок, які обов'язково пройдуть санітарну експертизу, отже військовослужбовці отримають лише якісні тютюнові вироби.