• In English
 • Мін'юст попереджає про наслідки пошкодження архівних документів в Донецькій області
  опубліковано 05 липня 2014 року о 09:24

  4 липня 2014 року відбулося проникнення бойовиків ДНР до однієї з будівель Державного архіву Донецької області, яка розташована на вулиці Челюскінців, 153 б.

  Озброєними людьми було відкрито архівосховища, проведено огляд робочих приміщень. При цьому вони повідомили, що будівля підлягатиме мобілізації в цілях ДНР.

  Міністерство юстиції України акцентує увагу, що в Державному архіві Донецької області зберігаються документи, за якими надаються архівні довідки, які слугують підставою для нарахування пенсій особам, що працювали на підприємствах та установах Донецької області. Такі документи зберігаються лише в одному оригінальному примірнику, їхні копії, в тому числі й електронні, відсутні.

  Окрім того, в цьому архіві зберігається близько 1 мільйона справ Національного архівного фонду, оригінали документів з історії регіону, його підприємств, установ і організацій.

  Мін’юст попереджає, що перешкоджання роботі Державного архіву області або будь-яке пошкодження архівних документів призведе до непоправних втрат, внаслідок яких громадяни України будуть позбавлені гарантованих Конституцією прав, в тому числі права на належне пенсійне забезпечення.