• In English
 • Коментар МЗС щодо недостовірної інформації про аеронавігаційний контроль над АР Крим
  опубліковано 04 липня 2014 року о 16:19

  Інформація російських ЗМІ про начебто досягнуті між Росією та ІКАО (ICAO) домовленості про легітимність польотів над територією Автономної Республіки Крим та здійснення російською стороною аеронавігаційного обслуговування над кримським півостровом не відповідає дійсності.

  Офіційна позиція ІКАО та Європейської організації з безпеки аеронавігації з цього питання була оприлюднена ще у квітні цього року і залишається незмінною: право обслуговування повітряного простору над Автономною Республікою Крим належить виключно Україні.

  Змушені констатувати, що брудні технології та дезінформація стали для Російської Федерації невід’ємним атрибутом спілкування не лише з власним народом, а й з міжнародним співтовариством. Задля досягнення своїх цілей Росія не гребує підтасовкою і пересмикуванням фактів, відвертими вигадками і брехнею. При цьому у свої пропагандистські схеми російська сторона намагається втягнути високопоставлених представників міжнародних організацій.

  Вимагаємо від Російської Федерації припинити незаконні польоти літаків російських авіакомпаній над АР Крим та чітко дотримуватися закріпленого на міжнародному рівні виключного права України здійснювати аеронавігацію на своїй суверенній території, в тому числі в Автономній Республіці Крим.

  Закликаємо міжнародне співтовариство, у тому числі ІКАО, засудити дії російської сторони, яка в рамках своєї окупаційної політики щодо України ігнорує норми міжнародного права в галузі аеронавігаційного контролю.