• In English
 • МЗС направило Росії ноту протесту щодо порушень російською стороною повітряного простору України
  опубліковано 04 липня 2014 року о 15:46

  МЗС України направило ноту російській стороні, в якій висловило протест у зв'язку з систематичними грубими порушеннями російською стороною повітряного простору України.

  З липня 2014 року три бойові вертольоти МІ-8 та МІ-24 із розпізнавальними знаками російських збройних сил кілька разів незаконно проникали в повітряний простір України, зокрема, у районі пункту пропуску «Олександрівка», а згодом у районі населеного пункту Благовіщенка Луганської області на глибину п'ять кілометрів. Того ж дня два вертольоти російських збройних сил здійснили демонстративний політ над пунктом пропуску «Довжанський» у Луганській області та вторглися у повітряний простір України на глибину до семи кілометрів.

  Українська сторона розцінює такі дії як грубе порушення Росією основоположних принципів і норм міжнародного права, а також зобов'язань російської сторони згідно з Женевськими домовленостями від 17 квітня 2014 року та Спільною декларацією міністрів закордонних справ України, Німеччини, Росії та Франції від 2 липня 2014 року.

  МЗС України наполягає на негайному припиненні таких провокацій, а також вимагає проведення розслідування російською стороною цих інцидентів та надання інформації про його результати.