• In English
 • МЗС: Про спроби незаконного вивезення дітей
  опубліковано 04 липня 2014 року о 14:52

  За наявною в МЗС інформацією, з боку представників терористичних організацій «Донецька народна республіка» та «Луганська Народна Республіка» не припиняються спроби незаконного вивезення дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, до Російської Федерації.

  Погрожуючи зброєю, терористи вимагають від керівників шкіл-інтернатів оформлення відповідно до законодавства України повного пакету документів, необхідних для виїзду дітей за кордон.

  Виходячи з попереднього досвіду розвитку подібних ситуацій (незаконне вивезення українських дітей з території України), існує велика ймовірність нових спроб незаконного переміщення дітей через українсько-російський кордон.

  У цьому контексті Україна офіційно звернулася до російської сторони вжити усі можливі заходи, відповідно до міжнародних зобов’язань РФ у сфері забезпечення прав дитини, зокрема, статей 11 та 35 Конвенції ООН про права дитини, щоб запобігти реалізації злочинних планів представників терористичних угрупувань, які діють на сході України.

  Закликаємо всіх громадян, кому стає відомо про наміри злочинців незаконно вивезти дітей з території України, інформувати про це правоохоронні органи, а також звертатися на гарячу лінію МЗС +38 044  238 16 57.