• In English
 • Прийнято у першому читанні проект закону, що відкриє продукції українського тваринництва ринки Євросоюзу
  опубліковано 04 липня 2014 року о 14:39

  Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка представив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин», який Верховна Рада України прийняла в першому читанні. Законопроект покликаний забезпечити високу якість продукції та є передумовою для відкриття доступу українським харчовим продуктам тваринного походження на ринки ЄС.

  Прийняття закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин», було однією з умов успішного проходження Україною інспекції місії Генерального Директорату Європейської Комісії з питань охорони здоров’я та захисту прав споживачів (DG SANCO) щодо оцінки державного контролю при виробництві продуктів тваринного походження.

  Законопроект розроблений робочою групою при Міністерстві аграрної політики та продовольства Україні у відповідності до законодавства ЄС, встановлює обов’язковість ідентифікації сільськогосподарських тварин як підприємствами, так і особистими селянськими господарствами, забезпечуючи таким чином можливість проведення результативних карантинних заходів з метою своєчасного реагування та недопущення розповсюдження зоонозів.

  «Хочу подякувати депутатському корпусу за підтримку законопроекту. Впевнений, що український виробник стане для ринків Євросоюзу надійним партнером. Це перший крок до виходу української тваринницької продукції на ринки ЄС», - зазначив Ігор Швайка.