• In English
 • Держсільгоспінспекцією виявлено факти самовільного зайняття земель у регіонах площею понад 260 га
  опубліковано 04 липня 2014 року о 12:37

  Під час перевірки Державною інспекцією сільського господарства України дотримання вимог земельного законодавства в Полтавській області було виявлено значне правопорушення.

  Спеціалістами Держсільгоспінспекції було встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю самовільно зайняло ділянки загальною площею 190,51 га із земель сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту. Розмір шкоди, заподіяної державі внаслідок неправомірного зайняття земель, становить 203781,31 грн.

  Відповідно до законодавства України, шкода визначається як значна, якщо вона в сто і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян. Таким чином, у діях директора ТОВ вбачаються ознаки злочину. Матеріали готуються для передачі до органів прокуратури для відповідного реагування.

  Також Інспекцією проводилася перевірка дотримання земельного законодавства у Вінницькій області, під час якої з’ясувалося, що на території Гайсинської міської ради товариство з обмеженою відповідальністю незаконно використовує земельну ділянку загальною площею 76,16 га для вирощування кукурудзи та соняшника. Землі підприємство займало без відповідного рішення органів виконавчої влади чи місцевого самоврядування щодо їх передачі у власність або надання в користування (оренду), що є прямим порушенням Земельного кодексу України.

  За цим фактом було складено протокол про адміністративне правопорушення та видано припис на його усунення. Матеріали перевірки разом із повідомленням про розгляд справи про адміністративне правопорушення були надіслані директору товариства, хоча підписувати матеріали про проведену перевірку керівник підприємства відмовився.

  Фахівці Держсільгоспінспекції розрахували, що через порушення земельного законодавства державі було задано втрат на суму 87291,25 грн. Розрахунок шкоди буде вручено директору товариства у день розгляду справи про адміністративне правопорушення.