• In English
 • "Нафтогаз" викупив більшу частину вихідних потужностей газопроводу Вояни-Ужгород для поставок газу з Європи в Україну
  опубліковано 03 липня 2014 року о 18:28

  НАК «Нафтогаз України» викупила більшу частину вихідних транспортних потужностей на газопроводі Вояни-Ужгород у словацького оператора газотранспортної системи (ГТС) Eustream для поставок природного по маршуруту європейський ринок газу – Україна.

  Компанія викупила більшу частину транзитних потужностей нового газопроводу до 2019 року. В конкурсі вязли участь декілька десятків компаній.

  Поставки газу в Україну зі словацького напрямку мають розпочатися вже у вересні 2014 року. Очікується, що обсяг поставок складе близько 27 млн. куб. м. газу на добу.

  Вчора словацький оператор Eustream також повідомив про успішне завершення процедури Open Season з прийому заявок на поставки газу в Україну територією Словаччини. Процедура Open Season проводилася відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного 28 квітня 2014 р. операторами газотранспортних систем України (ПАТ «Укртрансгаз») та Словаччини Eustream AS»). До поставок газу в Україну територією Словаччини виявили інтерес близько двох десятків європейських постачальників. Серед них найбільші газові трейдери Євросоюзу.