• In English
 • Держприкордонслужба інформує про ситуацію на українсько-російському кордоні
  опубліковано 03 липня 2014 року о 12:39

  Прикордонні підрозділи продовжують встановлювати контроль та організовувати оборону на ділянках українсько-російського кордону в  межах Луганської та Донецької областей.

  Після вчорашнього мінометного обстрілу терористами пункту пропуску «Новоазовськ» в Донецькій області, його територію було обстежено саперами, які виявили та знешкодили 2 нерозірвані міни. На даний час пункт пропуску працює в штатному режимі.

  Терористи продовжують атаки на прикордонників. Так, учора був здійснений  обстріл пункту пропуску «Маринівка» та сьогодні вночі обстріл з мінометів та гранатометів пункту пропуску «Довжанський». Наприкінці обстрілу останнього терористи навмисно здійснили кілька мінометних пострілів по російському пункту пропуску «Новошахтинськ». У ході атаки на «Довжанський» 9 прикордонників отримали поранення.

  Бойові підрозділи Держприкордонслужби разом з взаємодіючими підрозділами Збройних Сил продовжують тримати ситуацію в цих районах під контролем.

  3 громадян Росії, які могли б брати участь у дестабілізаційних заходах у східних областях України, виявили в пунктах пропуску на Харківщині. Щодо них винесено постанову про заборону в’їзду на територію України терміном на 3  роки та повернуто в Росію.

  Прикордонниками Херсонського загону, спільно зі співробітниками СБУ та внутрішньої митниці м. Цюрюпинськ в автомобілі одного з поштових операторів було знайдено оптичний приціл та 11 книжок зі стертими грифами, які містили інформацію про порядок використання військової техніки.

  3 липня військові вертольоти Росії, здійснюючи повітряну розвідку та демонстративні польоти вздовж українсько-російського кордону, двічі порушили повітряний простір України. О 8.20 три російські вертольоти порушили державний кордон України в районі населеного пункту Біловодськ Луганської області, а о 9.20 три вертольоти Російської Федерації залетіли на територію України в районі пункту пропуску «Довжанський» (Луганська область).

  Російська Федерація  продовжує призупиняти роботу пунктів пропуску в зв’язку з загрозою проникнення з території України членів незаконних збройних формувань. З 2 липня припинена робота пункту пропуску «Весело-Вознесенське» (з українського боку – «Новоазовськ» в Донецькій області). Раніше було припинено роботу пунктів пропуску «Гуково», «Куйбишево» і «Новошахтинськ».