• In English
 • Внаслідок порушень вимог земельного законодавства заподіяно шкоди на суму понад 670 тис. грн.
  опубліковано 03 липня 2014 року о 12:28

  За минулий тиждень фахівцями Державної інспекції сільського господарства України було розглянуто 376 звернень громадян і юридичних осіб, а також 247 вимог прокуратури та листів інших правоохоронних органів з питань дотримання вимог земельного законодавства.

  За звітний період Держсільгоспінспекцією України в областях проведено 382 перевірки дотримання вимог земельного законодавства, у тому числі 101 повторну. Було виявлено 324 порушення, при цьому за результатами повторних перевірок таких порушень налічується 44.

  Окрім того перевірено 1350 рішень органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Виявилося, що 518 рішень було прийнято з порушеннями. Фахівці видали 299 приписів на усунення цих порушень, із них повторних – 39.

  До того ж за вказаний період складено 122 протоколи про адміністративні правопорушення та винесено 95 постанов про накладення штрафів на загальну суму 23 312 грн.

  Проводилася робота щодо нарахування шкоди, заподіяної внаслідок порушень вимог земельного законодавства (самовільне зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок без спеціального дозволу тощо). Унаслідок таких дій було заподіяно шкоди на суму 672 373 грн.

  Протягом зазначеного періоду Держсільгоспінспекцією до органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади було направлено 65 клопотань, а  36 матеріалів передано до правоохоронних органів, у тому числі 34 – до органів прокуратури.

  Окрім цього під час перевірок у регіонах були виявлені непоодинокі випадки порушень вимог земельного законодавства, що мають резонансний характер. Держсільгоспінспекція вживає всі необхідні заходи для усунення наслідків таких правопорушень та притягнення до відповідальності винних осіб.