• In English
 • Прийом заявок на реверсні поставки газу в Україну територією Словаччини успішно завершено
  опубліковано 03 липня 2014 року о 11:39

  Оператор словацької газотранспортної системи (ГТС) Eustream повідомив про успішне завершення процедури Open Season з прийому заявок на поставки газу в Україну територією Словаччини. Процедура Open Season проводилася відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння, підписаного 28 квітня 2014 р. операторами газотранспортних систем України (ПАТ «Укртрансгаз») та Словаччини Eustream AS»).

  До поставок газу в Україну територією Словаччини виявили інтерес близько двох десятків європейських постачальників. Серед них найбільші газові трейдери Євросоюзу.

   «Переконливі результати Open Season підтверджують, що поставки газу з ЄС в Україну це комерційно привабливий і юридично бездоганний бізнес. Потужний український ринок дуже цікавий європейцям. Немає сумнівів у тому, що словацькі газотранспортні потужності в напрямку України будуть мати попит не тільки по лінії Вояни-Ужгород, а й по одному з чотирьох недозавантажених магістральних газопроводів у пункті Велке Капушани», зазначив Андрій Коболєв, Голова правління НАК «Нафтогаз України».

  Eustream повідомляє, що нова точка інтерконекту Будніце, створена на лінії Вояни-Ужгород, увійде до словацької ГТС. Транзитні потужності цієї ділянки мережі будуть запропоновані учасникам ринку на стандартних недискримінаційних умовах.