• In English
 • Урядовий план невідкладних заходів із подолання корупції складатиметься з десяти кроків
  опубліковано 02 липня 2014 року о 16:15

  Уряд України затвердить план невідкладних заходів із подолання корупції. «Це десять антикорупційних кроків українського Уряду», - повідомив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Кабінету Міністрів у середу, 2 липня.

  Кабінет Міністрів, за його словами, також розгляне і буде вносити до Парламенту проект закону щодо стратегії боротьби з корупцією до 2017 року: «Відновити економічне зростання в країні неможливо без того, щоби завдати реального, ефективного удару по основній перепоні на шляху до реформ – корупції».

  Глава Уряду також зазначив, що з успіхом в реалізації антикорупційної стратегії безпосередньо пов’язана співпраця з Міжнародним валютним фондом та іншими фінансовими кредиторами.

  Арсеній Яценюк підкреслив, що протягом останніх трьох місяців «багато зроблено у прийнятті законодавства, яке на декілька кроків навіть попереду сусідніх країн». У першу чергу, за його словами, це закони, пов’язані з переходом до другого етапу підготовки лібералізації візового режиму з ЄС, які пропонувалися Кабінетом міністрів і ухвалювалися Парламентом: «Є ґрунтовна юридична база для того, щоби боротися з корупцією».

  У той же час Глава Уряду зазначив, що ухвалення закону мало – «повинно бути виконання цього закону».

  Прем’єр-міністр від імені Уряду України звернувся до Верховної Ради підтримати відповідний проект закону, «щоби всі гілки влади і інститут Президента разом виконували те, чого вимагає народ України»: «А народ України вимагає справедливості: чесного і некорумпованого чиновника, суддю і прокурора, доступу до будь-якої публічної інформації, розкриття всіх даних як по доходах, так і витратах державних службовців, суддів, прокурорів, міліціонерів і членів їх сімей».