• In English
 • Українська делегація вперше бере участь у роботі Координаційної Ради Об'єднаної Програми ООН з ВІЛ/СНІДу
  опубліковано 01 липня 2014 року о 17:16

  Консолідація зусиль на міждержавному рівні із подолання епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу є неодмінною умовою їх успішності. Про це Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич заявив у Женеві під час відкриття 34-го засідання Координаційної Ради Об’єднаної Програми ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС).

  Олександр Сич подякував міжнародній спільноті за належну оцінку досягнень нашої держави у протидії ВІЛ/СНІДу, завдяки яким Україну вперше було обрано до складу Координаційної Ради Програми на 2014-2016 роки в статусі повноправного члена. «Ми і надалі сприятимемо розширенню доступу антиретровірусної терапії для ВІЛ-інфікованих пацієнтів, впроваджуватимемо профілактичні програми для груп ризику, заснованих на принципах доказової медицини, а також активізуватимемо співпрацю з громадськими організаціями у даній царині», - підкреслив Олександр Сич.

  Серед іншого в ході засідання Координаційної Ради обговорювалися питання з вироблення консолідованих підходів до розв’язання сучасних проблем у сфері подолання ВІЛ/СНІДу, а також визначення пріоритетів, орієнтованих на сприяння інноваційному розвитку систем охорони здоров`я в цілому. «Активізація співпраці з ЮНЕЙДС дозволить оптимізувати участь України в міжнародній боротьбі з ВІЛ/СНІДом, а також залучити ресурси світового співтовариства до реалізації національної стратегії подолання цього небезпечного захворювання», - наголосив Олександр Сич.

  Віце-прем’єр-міністр повідомив, що за підтримки ЮНЕЙДС та Світового Банку в Україні стартують дослідження з аналізу інвестицій, необхідних для ефективної відповіді на епідемію ВІЛ та туберкульозу, а також підкреслив, що Україна готова не лише включитися в роботу Координаційної Ради, але й брати участь у формуванні спільних рішень за участі держав, які наразі не входять до складу Ради. «Ми готові разом із Польщею погоджувати позицію країн регіону Східної Європи та Центральної Азії і віднаходити спільне бачення», - запевнив керівник української урядової делегації.

  Довідково

   Об’єднану програму ООН з питань ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС) було засновано у 1994 році. ЮНЕЙДС об’єднує у глобальній боротьбі проти СНІДу зусилля та ресурси десяти організацій - Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), Програми розвитку ООН (ПРООН), Фонду ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки та культури (ЮНЕСКО), Міжнародної організації праці (МОП), Управління ООН з наркотиків і злочинності (УНЗ), Управління Верховного комісара ООН з питань біженців (УВКБ ООН), Всесвітньої продовольчої програми (ВПП) та Світового банку. ЮНЕЙДС є провідною установою системи ООН, яка відповідає за розробку єдиної стратегії ООН із боротьби з ВІЛ/СНІДом та координацію процесу її реалізації, розподілу функцій між установами системи ООН. ЮНЕЙДС очолює Виконавчий директор, який за посадою є заступником Генерального секретаря ООН. Починаючи з 1 січня 2009 року, Виконавчим директором ЮНЕЙДС є Мішель Сідібе (Малі). Керівним органом ЮНЕЙДС є Координаційна рада (КР), до складу якої входять представники урядів країн з усіх географічних регіонів, коспонсори ЮНЕЙДС та неурядові організації.

  На виборах у 2013 р. Україну обрано до складу Координаційної ради ЮНЕЙДС на період 2014-2016 рр. У складі української урядової делегації в засіданні Координаційної Ради беруть участь Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич, заступник голови Держслужби України соцзахворюваь Олена Єщенко і голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» Володимир Жовтяк.