• In English
 • Державна архітектурно-будівельна інспекція спрощує ліцензійні процедури
  опубліковано 01 липня 2014 року о 14:16

  Державна архітектурно-будівельна інспекція України запроваджує єдиний підхід в оформленні документів, що подаються для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності у будівництві.

  Про це йдеться в проекті наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про внесення змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури», який 25 червня направлено на погодження до Державної служби з питань з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва, Державної служби з питань захисту персональних даних та Антимонопольного комітету України.

  Прийняття цього нормативного акту уніфікує форми документів, які подаються суб’єктами господарювання для отримання (переоформлення, видачі дубліката, анулювання) ліцензії та запровадить єдиний підхід до їх оформлення з урахуванням вимог законодавства.

  «Мова йде про ліквідацію «сірого» поля в законодавстві про ліцензування. Відсутність уніфікованих форм заяв на отримання, переоформлення чи анулювання ліцензій на здійснення господарської діяльності у сфері будівництва було одним із слабких місць в процесі ліцензування. Тому затвердження єдиної форми таких заяв – це черговий крок з будівництва прозорої системи роботи ДАБІ в інтересах громадян та побудови відкритих відносин між держорганом та суб’єктами господарювання», - так прокоментував прийняте рішення Голова ДАБІ України Максим Мартинюк.

  Керівництво Держархбудінспекції України переконане, що такий крок суттєво скоротить кількість формальних приводів для відмови в наданні ліцензії суб’єкту господарської діяльності.

  Нагадаємо, 12 червня 2014 року під час засідання Громадської ради при Державній архітектурно-будівельній інспекції України, обговорювались проекти форм заяв, що подаються суб’єктами господарювання для отримання (переоформлення, видача дубліката, анулювання) ліцензії на провадження господарської діяльності, пов’язаної зі створенням об’єктів архітектури, та на внесення змін до переліку робіт. Керівництво ДАБІ України оперативно відреагувало на запити громадськості та вживає заходів для якнайшвидшого спрощення порядку ліцензування господарської діяльності, пов’язаної зі створенням об’єктів архітектури.