• In English
 • Введено в експлуатацію дотискуючу компресорну станцію на Східно-Полтавському газоконденсатному родовищі
  опубліковано 01 липня 2014 року о 13:04

  27 червня 2014 року в с. Куликове Полтавської області ПАТ «Укргазвидобування» запустило дотискуючу компресорну станцію (ДКС) на Східно-Полтавському газоконденсатному родовищі.

  «Відкриття ДКС на Східно-Полтавському газоконденсатному родовищі дозволить забезпечити додатковий видобуток газу з 23 свердловин в обсязі 18 млн. куб. м на рік, що надзвичайно важливо в сьогоднішніх умовах, коли Україна має зменшити свою залежність від імпорту блакитного палива», — заявив Голова ПАТ «Укргазвидобування» Сергій Костюк.

  Він також додав, що ДКС зможе виконувати функцію технологічного забезпечення роботи турбодетандерних холодильних циклів і вилучати із видобутого газу додатковий газовий конденсат, а також забезпечить ПАТ «Укргазвидобування» видобуток та компримування природного газу в обсязі 130 млн. куб. м на рік.

  Проектні, будівельно-монтажні роботи та поставка додаткового обладнання виконані вітчизняними компаніями.

  Введення в дію ДКС – це вже третій спільно реалізований проект ПАТ «Укргазвидобування» та ТОВ «Карпатигаз». Його вартість складає 37,7 млн. грн. Раніше вже були введені в експлуатацію Юліївська та Розпашнівська ДКС.

  На даний час в рамках спільної діяльності (СД) ведеться будівництво десяти дотискуючих компресорних станцій, ступінь готовності п’яти з яких становить від 50% до 98%.

  Загалом до кінця року ПАТ «Укргазвидобування» в рамках СД планує ввести в роботу п’ять нових дотискуючих компресорних станцій. В наступному році планується розпочати будівництво восьми нових і модернізацію шести діючих ДКС. Відповідні роботи дозволять ПАТ «Укргазвидобування» стабілізувати видобуток газу на рівні 15,5 – 16 млрд. куб. м. на рік.

  Однак для реалізації інвестиційної програми, яка включає необхідне фінансування розвідувальної роботи та буріння, необхідно переглянути встановлені НКРЕ діючі ціни на газ для Компанії. За розрахунками ПАТ «Укргазвидобування», ціна видобутого газу повинна складати 890 грн. (з ПДВ) за тис. куб. м замість чинної 419 грн. Це дозволить оновити інфраструктуру, стабілізувати та підвищити видобуток газу.

  Довідково

  У 2011 році між ПАТ «Укргазвидобування», ТОВ «Карпатигаз» та Компанією Misen Enterprises AB було укладено договір спільної діяльності. Відповідно до умов договору компанії об’єднують власні зусилля та засоби для збільшення видобутку вуглеводнів на ліцензійних ділянках ПАТ «Укргазвидобування» за рахунок підвищення ступеню вилучення, залучення до розробки недренованих або нових запасів, проведення робіт з поліпшення інфраструктури ПАТ «Укргазвидобування», капітального ремонту та відновлення свердловин, буріння нових свердловин, удосконалення процесів видобутку, підготовки, транспортування та поглиблення переробки вуглеводнів з метою отримання прибутку.

  Станом на 1 червня 2014 року загальний видобуток згідно з договором СД склав 1,5 млрд. куб. м природного газу та 113,4 тис. тонн газового конденсату та нафти.

  Чистий прибуток від СД у 2013 році склав 642,7 млн. грн. Загальний чистий прибуток від початку діяльності становив 1 624 млн. грн.