• In English
 • Міністерство інфраструктури: готується низка проектів з розвитку інфраструктури морських портів за рахунок консолідованого ресурсу стивідорів
  опубліковано 27 червня 2014 року о 17:48

  Інфраструктурні проекти у морських портах України можуть бути реалізовані за рахунок консолідованого інвестиційного ресурсу стивідорів. Про це розповів перший заступник Міністра інфраструктури Олександр Малін під час наради за участю експертів галузі, що відбулася 26 червня в Американській торгівельній палаті.

  За його словами, вітчизняні порти мають різну виробничу структуру та спеціалізацію, тому Мініфраструктури, окрім концесії відповідно до Закону України «Про морські порти», прагне створити умови для використання широкого спектру інструментів по залученню недержавних інвестицій у розвиток портів. Це може бути, залежно від мети використання, й оренда, спільна діяльність, договір про співпрацю та приватизація нестратегічних портових активів.

    «Концесія – дуже розумний інструмент. Утім, не використовувати інші – було б нерозумно. Тож зараз ми спільно з групою стивідорів розробляємо низку проектів, які передбачатимуть розвиток інфраструктури у районі морських портів не за рахунок держбюджету, а за рахунок консолідованого ресурсу стивідорів», - повідомив Олександр Малін.

    Передбачається, що джерелом компенсації та окупності проектів буде та чи інша складова тарифу – морського або залізничного. Наразі це обговорюється та аналізується. «По суті, держава, приміром, купує у лізинг роботи з днопоглиблення, з організації потужних залізничних вузлів у районі портів тощо. Й немає сенсу залучати бюджетні кошти, які й так на сьогодні значно обмежені. Якщо є бажання інвесторів, що вже працюють в країні, вкладати гроші у розвиток інфраструктури, то його треба підтримувати», - пояснив перший заступник Міністра інфраструктури.

    Крім того, ці інвестиційні проекти з розвитку інфраструктури порту слугуватимуть своєрідною передумовою передачі в управління приватного інвестора власне й портової інфраструктури, а не лише причальних потужностей. Адже згідно з портовою реформою у перспективі держава (в особі АМПУ) не займатиметься стивідорною діяльністю, а надасть свої потужності у платне користування приватним стивідорам. АМПУ ж виконуватиме лише регуляторні та організаційні функції. «Інфраструктура порту є самодостатнім цікавим бізнес-суб’єктом, який при правильній побудові взаємовідносин всередині порту має право окуповуватися. І на це ми сьогодні орієнтуємося», - сказав Олександр Малін.

    Перший заступник Міністра наголосив, що сфера інвестування у морські порти на сьогодні абсолютно відкрита, прозора та конкурентна, й Мініфраструктури запрошує всі зацікавлені компанії брати участь в інвестиційних, у тому числі концесійних, конкурсах.