• In English
 • Олександр Сич: Україна потребує державної програми з розвитку читання
  опубліковано 27 червня 2014 року о 15:50

  Найбільший виклик українського книговидання полягає навіть не в черствості чиновника чи неповороткості бюрократичного апарату, а в тому, що половина українців не готова бачити в книзі джерело інформації та позитивних емоцій, бо не привчена змалку до читання.

  Про це Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич заявив на конференції «Державна політика книжкової сфери: новий шанс для України», яка відбулася в приміщенні Наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія» на завершення проекту Book Platform в Україні в рамках програми «Культура» Східного Партнерства ЄС.

  У конференції взяли участь представники органів влади, письменники, видавці, книгорозповсюджувачі, медіа, бібліотекарі, перекладачі, журналісти, критики, літературознавці, культурні менеджери та громадські діячі з обговорення механізмів модернізації та реалізації державної політики в сфері книговидання.

  Серед іншого Віце-прем’єр-міністр наголосив на потребі формування системної державної політики з розвитку читання. «Нам треба навчитися прищеплювати любов і повагу до книжки змалку з огляду на її виняткові можливості в поширенні знань і формуванні людської особистості. При всій повазі до радіо, телебачення й інтернет-ресурсів книга все ще залишається найбільш органічним і безпечним для здоров’я механізмом активізації тактильних і візуальних каналів сприйняття», - зауважив Олександр Сич.

  Урядовець закликав учасників конференції до консолідації  зусиль держави, громадянського суспільства та бізнесу  не лише з визначення, але й реалізації державної політики у сфері вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження. «Лише спільними зусиллями ми зможемо мінімізувати традиційний патерналізм держави у цій сфері й оптимізувати її вплив на ситуацію в галузі», - підсумував Олександр Сич.

  Як повідомлялося раніше, 22 травня ц.р. відбулося засідання відновленої Міжвідомчої комісії з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження під головуванням Віце-прем’єр-міністра О.Сича, в ході якої учасники дійшли згоди щодо напрацювання дієвих механізмів захисту українського книжкового ринку, сприяння українському книговиданню, популяризації книги в суспільстві, а також залучення якомога ширшого кола експертної громадськості до прийняття відповідних державних рішень.