• In English
 • Українська статистика підтримує розвиток транскордонного співробітництва
  опубліковано 27 червня 2014 року о 15:47

  Голова Державної служби статистики України Олександр Осауленко взяв участь у конференції «Політика згуртованості та розвиток транскордонних територій на зовнішньому кордоні ЄС», яка  27-28 червня 2014 року проходить у м. Красичин (Польща).

  Основні теми конференції були присвячені проблемам забезпечення інформаційних потреб у контексті реалізації цілей політики згуртування, ролі статистики у моніторингу соціально-економічного розвитку транскордонних територій та підвищення її ефективності.

  У рамках першої теми Голова Держстату України представив національну доповідь, у якій підкреслив важливість моніторингу ефективності транскордонного співробітництва та наголосив на необхідності подальшого розвитку регіональної статистики, удосконалення статистичної діяльності в рамках транскордонного співробітництва та створення єдиної координованої системи транскордонної статистики.

  О.Осауленко, зокрема, зазначив, що «відсутність системності та координованості в процесі співпраці у сфері статистики є спільною проблемою для країн-учасниць транскордонного співробітництва, тому важливим є подальший розвиток співробітництва статистичних служб, спрямованого на вирішення основних проблем, таких як неузгодженість методології та термінології статспостережень, неспівставність окремих статистичних показників, обмежений доступ до даних на нижніх рівнях адміністративно-територіального устрою, відсутність оцінки ефективності реалізації проектів транскордонного співробітництва тощо».

  У ході конференції відбулися двосторонні робочі зустрічі Голови Держстату України Олександра Осауленка з Президентом Центрального статистичного управління Польщі паном Янушем Відковським, заступником Голови Управління статистики Словацької Республіки паном Юраєм Горкаєм. Крім того, Голова Держстату обговорив з присутніми депутатами сейму Республіки Польща питання подальшої реалізації євроінтеграційних намірів України.