• In English
 • Сума відшкодованих збитків по кримінальних провадженнях майже на 50 відсотків більша, ніж торік, - Міндоходів
  опубліковано 27 червня 2014 року о 10:02

  Основний показник роботи органів доходів та зборів тепер – економічний ефект, тобто повернення коштів до держбюджету. Про це заявив заступник Міністра доходів і зборів України Володимир Хоменко під час брифінгу у Кабінеті Міністрів, присвяченому підсумкам перших 100 днів роботи Володимира Хоменка на цій посаді.

  Зокрема, заступник Міністра розповів про значне зниження кількості кримінальних проваджень та ініційованих перевірок.

  «З початку року відкрито 3 964 кримінальних провадження, що вдвічі менше, ніж за той же період 2013 року Також за останні 3 місяці, за наслідками проведеної інвентаризації, було закрито 1 009 кримінальних проваджень. Ми стали більш вимогливими до матеріалів власних розробок», - повідомив Володимир Хоменко.

  За його словами, тільки 6% загальної кількості розпочатих цього року кримінальних проваджень стосуються представників малого бізнесу.

  «Відтак, кримінальне провадження щодо представників малого бізнесу – скоріше виняток. Зараз зусилля оперативних підрозділів сконцентровано на великих неплатниках податків, зокрема, у найбільших торговельних мережах», - підкреслив заступник Міністра.

  Володимир Хоменко також розповів, що сума встановлених збитків по всіх кримінальних провадженнях, що розслідувались цього року, складає 3,5 млрд. грн. З них вже відшкодовано 2,6 млрд. грн., що на 46% більше, ніж торік. Вартість арештовано майна – 988 млн. грн., що на 778 млн. грн. більше минулорічного показника.

  Окрему увагу Володимир Хоменко приділив боротьбі з тіньовим ринком підакцизних товарів та конвертаційними центрами.

  Протягом березня – червня поточного року, повідомив заступник Міністра, було вилучено підакцизних товарів на загальну суму майже 135 млн. грн.

  За його словами, задача податкової міліції не тільки ліквідація «тіньовиків», але й спільне з бізнесом вирішення проблем ринку підакцизної продукції.

  «За останні три місяці ми провели 4 робочих зустрічі з виробниками лікеро – горілчаної та тютюнової продукції. Обговорювали, в тому числі, легалізацію ринку та перспективу запровадження електронної акцизної марки», - повідомив заступник Міністра.

  Ще однією «бідою» економіки держави, зазначив Володимир Хоменко, є конвертаційні центри та податкові ями. Однак, за його словами, зусилля оперативних підрозділів й у цьому напрямку були не марними.

  Лише за останні три місяці було припинено діяльність 18 конвертаційних центрів, обіг коштів в яких склав 2,2 млрд. грн. Також було ліквідовано 338 податкових ям. Сума коштів по цих схемних операціях – 8,9 млрд. грн., з яких 6,7 млрд. грн., або 75%, вже перебувають під кримінальними провадженнями.