• In English
  • Олександр Сич: Кожний боєць у зоні АТО може знайти в Кобзарі і натхнення, і відповіді на запитання
    опубліковано 26 червня 2014 року о 17:36

    Ми маємо нарешті визнати і на словах, і на ділі, що культура є не падчеркою в держави, а її рідною донькою. Про це Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич заявив на міжвідомчій нараді з питань організації відзначення 200-річчя від дня народження Т.Шевченка, що відбулася 26 червня 2014 р. в Будинку Уряду.

    Урядовець відзначив не лише поступ у реалізації заходів із відзначення ювілею Кобзаря, але й наявність проблем, зумовлених відсутністю фінансування або його затримками. «Серед очевидних викликів – завершення робіт із приведення до ладу Національного музею в Києві, який досі не здали в експлуатацію, але встигли презентувати до дня народження поета, концептуальне наповнення Шевченківського культурного центру в Каневі, встановлення пам’ятника поету в Астані, розміщення артефактів української літератури, зокрема рукописів Тараса Шевченка в Українському домі, а також визначення перспектив використання і підпорядкування цього унікального музейно-виставкового комплексу в майбутньому», – зауважив Олександр Сич.

    Віце-прем’єр доручив представникам центральних органів виконавчої влади у двотижневий термін запропонувати Урядові механізми врегулювання проблем, які дозволять гідно завершити відзначення ювілею Кобзаря на державному рівні, а також наголосив на особливій актуальності творчого здобутку поета в умовах неоголошеної агресії з боку Росії. «Якби сьогодні чи не кожному нашому бійцю в зоні АТО дати хороший кишеньковий формат Кобзарика, він знайшов би в ньому і натхнення, і відповіді на запитання – що саме відбувається, чому і як він має виконувати свій обов’язок перед Україною і власною родиною», - підсумував Олександр Сич.