• In English
 • За процесом формування служби фінансових розслідувань здійснюватиметься громадський контроль, - Володимир Хоменко
  опубліковано 26 червня 2014 року о 17:22

  За процесом формування Служби фінансових розслідувань здійснюватиметься системний громадський контроль. На цьому наголосив заступник Міністра доходів і зборів Володимир Хоменко під час брифінгу в Будинку Уряду 26 червня.

  За словами заступника Міністра, створення служби не було основним завданням впродовж останніх двох місяців, пріоритетом роботи було «розібратися, хто на кого тисне, і зупинити цей тиск».

  Водночас проведено значну роботу із закладення підґрунтя для створення служби. Зокрема, відбулося широке обговорення з представниками бізнесу, громадськості та міжнародними експертами. Отримано понад 120 пропозицій і зауважень, переважну більшість яких враховано в фінальному законопроекті. Оцінка міжнародних експертів пропонованих змін – позитивна.

  «Основні зауваження - щодо аудиту, кадрового забезпечення та громадського контролю», - зазначив Володимир Хоменко.

  Зокрема, пропонується аудит, оперативно-розшукову та слідство розмежувати між двома службами, «розбалансувавши ситуацію на користь бізнесу».

  «Не буде поєднано в одному державному органі цих трьох функцій, що більш за все викликали застережень бізнесу», - сказав Володимир Хоменко.

  Щодо кадрової політики, Володимир Хоменко висловив переконання, що «ці питання будуть відкриті».

  «Думаю, буде оголошено конкурс з певними вимогами, це, в першу чергу, освіта, економічна та юридична, освіта, яка дає можливість працювати з комп’ютерами, базами даних, для того, щоб максимально унеможливити контакт підприємця із представником служби, яка буде ці питання контролювати». – підкреслив заступник Міністра.

  Володимир Хоменко висловив переконання, що поповнити ряди податківців також зможуть представники бізнесу та громадськості, які мають відповідні фахові знання.

  За діяльністю новоствореної служби передбачено дієвий громадський контроль. Зокрема, діятиме громадська рада, яка «подаватиме пропозиції щодо проектів нормативно-правових актів, проводитиме їх антикорупційну експертизу і, звичайно, братиме певну участь у підборі кадрів». Також цей колегіальний орган матиме «право ініціювати звіт голови перед Парламентом та Урядом для того, щоб це було об’єктивно, не тенденційно».

  «Закладаємо механізм системного громадського контролю за процесом формування служби фінансових розслідувань», - наголосив Володимир Хоменко.

  Заступник Міністра висловив переконання, що пропозиції щодо відповідного законопроекту, з урахуванням думки громадськості, будуть підтримані Урядом і подані на розгляд Парламенту. Відповідний звіт про проведену роботу, на переконання заступника Міністра, в Міндоходів готові подати Уряду вже наступного тижня.