• In English
 • Заява МЗС України про нові порушення умов миру на сході України
  опубліковано 26 червня 2014 року о 15:18

  За підсумками останньої доби констатуємо подальше недотримання незаконними збройними формуваннями режиму незастосування сили. 13 разів бойовики обстрілювали з мінометів блокпости українських миротворців, а також здійснили низку нападів на аеродром м. Краматорськ.

  Загалом з моменту одностороннього проголошення режиму незастосування сили зафіксовано 59 випадків його порушення з боку російських бойовиків. Унаслідок цих нападів загинуло 18 військовослужбовців, щодня зростає кількість поранених. За оперативними даними, терористи використовують режим незастосування сили для передислокації, відновлення технічного стану військової техніки, укріплення блок-постів.

  Український народ прагне миру та спокою. В цьому нас твердо підтримують усі демократичні держави світу.

  Так само міжнародна спільнота поділяє категоричну вимогу України до Російської Федерації використати увесь вплив на бандитів з метою припинення ними насильства та складання зброї, перекрити коридори постачання зброї та бойовиків на територію України, встановити жорсткий контроль на державному кордоні і повернути російські війська з прилеглих до України регіонів до місць постійного базування.

  Саме реалізація російською стороною повного переліку очікуваних від неї дій створить необхідний ґрунт для повернення миру і безпеки на Сході України.