• In English
 • Олег Мусій вручив медслужбам силових структур ключі від нових автомобілів екстреної медичної допомоги
  опубліковано 26 червня 2014 року о 09:55

  25 червня 2014 року відбулася урочиста передача 16 нових автомобілів екстреної медичної допомоги від Міністерства охорони здоров’я України медичним службам силових структур.

  У зв’язку із незаконною анексією Криму автомобілі, які були призначені для обслуговування цього регіону, відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.06.2014 р. за № 577 перерозподілено між іншими регіонами та медичними службами силових структур. Зокрема, Міністерство оборони України отримало 4 автомобілі екстреної медичної допомоги класу А (2 одиниці на базі «Peugeot Boxer» та 2 одиниці на базі «Газель») та 2 реанімобілі. Міністерство внутрішніх справ України - 3 автомобілі екстреної медичної допомоги класу А (один на базі «Peugeot Boxer» та 2 - на базі «Газель»), один автомобіль класу В і 2 реанімобілі. Служба безпеки України та Державна прикордонна служба України отримали по одному авто класу А та реанімобіль.

  У передачі автомобілів взяли участь Міністр охорони здоров’я Олег Мусій, заступник Міністра оборони України Іван Руснак, директор Військово-медичного департаменту Міноборони Віталій Андронатій, заступник Міністра внутрішніх справ України Микола Величкович, начальник Військово-медичного управління Служби безпеки України Людмила Шугалей, начальник управління охорони здоров’я Департаменту матеріально-технічного забезпечення адміністрації Державної прикордонної служби Валентин Волоха та інші.

  Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам’ять українських героїв, які віддали своє життя за свободу, територіальну цілісність і суверенітет нашої держави. Олег Мусій подякував представникам всіх силових структур, які нині на Сході боронять Україну за те, що вони з честю виконують свій громадянський обов’язок, рятуючи країну. Міністр висловив сподівання, що завдяки надходженню нових автомобілів з сучасним обладнанням вдасться покращити медичне обслуговування захисників Вітчизни, оперативно надавати їм всю необхідну, у тому числі, інтенсивну допомогу.

  Представники силових відомств подякували Уряду і МОЗ України за своєчасну підтримку і вкрай необхідну допомогу.

  «Хочу вас запевнити, що цивільна охорона здоров’я є і завжди буде пліч-о-пліч з військовою медициною, ви можете на нас розраховувати», - наголосив Олег Мусій.

  Довідково

  У 2013 році МОЗ України закупило 1412 автомобілів швидкої медичної допомоги різних типів (А,В і С) на загальну суму 921,4 млн. грн. Зокрема, це 143 автомобілі типу С (реанімобіль), 1 063 машини екстреної медичної допомоги типу В (в яких можна здійснювати інтенсивну терапію) та 206 одиниць автомобілів типу А (лінійна терапія, тобто доставка до лікувального закладу хворого, який не потребує інтенсивної медичної допомоги в дорозі). Серед закуплених машин – якісні авто швидкої медичної допомоги на базі автомобілів ГАЗ 32213.