• In English
 • В Україні запровадять "мобільне паркування"
  опубліковано 25 червня 2014 року о 18:09

  Незабаром в Україні запровадять «мобільне паркування». Розроблені Мінрегіоном зміни до Правил паркування транспортних засобів щодо запровадження такого способу сплати Уряд схвалив на засіданні 25 червня.

  У Мінрегіоні пояснили, що на сьогодні існує оплата паркування оператору за допомогою паркоматів чи в’їзних/виїзних терміналів і шляхом купівлі абонементу. Проте, за словами фахівців, органи місцевого самоврядування та комунальні підприємства постійно нарікають, що для обладнання паркувальних майданчиків паркоматами та терміналами необхідно витратити значні кошти, які в місцевих бюджетах відсутні. Тим більше, термін окупності таких пристроїв дуже тривалий.

  В Мінрегіоні навели дані, які свідчать, що на сьогодні в країні є потреба у встановленні щонайменше 2100 паркоматів та терміналів середньою вартістю близько 30 тис. грн., що загалом складе 63 млн. грн. витрат з бюджету.

  Натомість оплата паркування за допомогою мобільних телефонів чи інших портативних технічних засобів не потребує залучення бюджетних коштів. Крім того, впровадження такого способу оплати, за попередніми підрахунками, може щорічно поповнювати місцеві бюджети майже на 500 млн. гривень від збору за місця для паркування транспортних засобів (на сьогоднішній день цей показник складає 85 млн. грн.). Ці кошти, на думку фахівців Мінрегіону, можуть бути направлені на розвиток дорожньо-транспортної інфраструктури.

  Важливим є і те, що такий спосіб оплати є зручним як для водіїв, оскільки вони отримають змогу швидко оплатити фактичний час паркування, не переплачуючи при цьому зайві гроші, так і для органів місцевого самоврядування, які завдяки такому механізму оплати отримають змогу керувати процесом організації десятків тисяч місць для паркування.

  Ще один плюс «мобільного паркування» полягає в тому, що доходи від сфери паркування в повному обсязі надходитимуть до бюджетів, адже такий вид сплати унеможливлює приховування реального надходження коштів. Іншими словами, доходи від цього бізнесу будуть детінізовані.