• In English
 • Анатолій Максюта обговорив з представниками МВФ прогнозні макропоказники економічного розвитку України
  опубліковано 25 червня 2014 року о 18:06

  Реалії сьогодення, які дуже швидко змінюються, потребують постійного коригування дій Уряду, внесення змін у співпрацю України з МВФ. Піддавати уточненню необхідно й основні прогнозні макропоказники, щоб вони якомога точніше відображали поточну ситуацію. Бо реалістичний прогноз – основа для формування виваженої політики економічного і соціального розвитку України. Про це йшлося на зустрічі Першого заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолія Максюти з представниками МВФ.

  «Ми сьогодні переглядаємо наш прогноз, адже ситуація в країні змінилася у порівнянні з тим часом, коли цей прогноз робився. Також хотілося, аби ми переглянули і нашу спільну політику з точки зору підтримки економічного зростання. Завдяки політики відкритості, якої дотримується Уряд, ми готові обговорювати прогноз, щоб він був реалістичним. Нам необхідно спільними зусиллями створити усі умови, щоб економіка України розвивалася, - сказав  Перший заступник Міністра.

  Як зазначив представник Місії Михайло Горбаньов, необхідно проаналізувати те, що вже зроблено в Україні щодо реформування економіки та як відбувається виконання показників бюджету.

  «Наше першочергове завдання на початковому етапі – докласти зусиль аби сформувати цілісне бачення ситуації і на його основі створити короткостроковий прогноз.     І, перш за все, він повинен бути реалістичним», - сказав Михайло Горбаньов.

  Анатолій Максюта наголосив, що зараз важливо зосередитися на прогнозних показниках для формування бюджету, при цьому необхідно побудувати роботу таким чином, щоб більш гнучко підходити до швидкозмінної ситуації і в світі, і в Україні. Перший заступник Міністра запропонував представникам Місії обговорити також і можливі джерела економічного зростання країни.

  Нагадаємо, наприкінці квітня Рада МВФ затвердила дворічну кредитну програму щодо фінансування економіки України на $ 17,01 млрд. Перший транш було надано на початку травня, він становив $ 3,19 млрд. Нинішній візит Місії Міжнародного валютного фонду на чолі з Ніколаєм Георгієвим – початок перегляду кредитної програми «Stand by», за результатами якого прийматиметься рішення про надання Україні другого траншу.