• In English
 • Відбулася зустріч представників української делегації з Комісаром ЄС з питань енергетики Гюнтером Еттінгером
  опубліковано 25 червня 2014 року о 18:01

  25 червня 2014 року українська делегація на чолі з Міністром енергетики та вугільної промисловості України Юрієм Проданом провела зустріч з Комісаром ЄС з питань енергетики Гюнтер Еттінгер.

  Сторона ЄС підтвердила належне виконання українською стороною своїх зобов’язань щодо транзиту російського газу до споживачів ЄС, попри відсутність поставок російського газу в Україну.

  Міністр енергетики та вугільної промисловості України наголосив на прийнятності для української сторони запропонованого Єврокомісаром Гюнтером Еттінгером під час зустрічі у Києві 15 червня ц. р. компромісного рішення щодо ціни на російський газ для України.

  Юрій Продан підтвердив готовність до подальшої взаємодії у тристоронньому форматі Україна – ЄС - РФ з метою вироблення пакетного рішення з усього комплексу питань співпраці у газовій сфері.

  Співрозмовники обговорили наступні кроки з метою врегулювання газових відносин між Україною та РФ, питання можливості направлення незалежних спостерігачів від сторони ЄС на вимірювальні станції, а також забезпечення Україною своїх зобов’язань щодо транзиту за умови, якщо поставки газу з Росії й надалі будуть призупинені.

  Комісар Гюнтер Еттінгер висловив стурбованість у зв’язку з розвитком ситуації навколо будівництва газопроводу «Південний потік», зокрема щодо підписання 24 червня ц. р. у Відні відповідної  угоди між російським «Газпромом» та австрійською компанією OMV. Українська сторона наголосила на необхідності забезпечення відповідності «Південного потоку» вимогам третього енергетичного пакету ЄС. При цьому є всі підстави вважати цей проект політично вмотивованим та економічно необґрунтованим.

  У ході зустрічі йшлося також про реформування енергетичного сектору та інтеграцію енергетичної системи України в енергетичний ринок Європи.