• In English
 • Ринок перероблення побутових відходів приводять у відповідність до європейських норм
  опубліковано 25 червня 2014 року о 09:41

  На сьогодні, існує законодавча неврегульованість положень щодо оплати послуг з перероблення та захоронення побутових відходів. Оскільки такі послуги не належать до житлово-комунальних послуг, то служби ЖКГ забезпечують лише вивезення побутових відходів (збирання, зберігання та перевезення), так як оплата власниками житлових будинків здійснюється виключно за вивезення.

  Проектом Мінрегіону передбачається впровадження основних положень європейських директив про відходи (Директиви 2008/98/ЄС про відходи та Директиви 1999/31/ЄС про захоронення відходів).

  Також, з метою належного надання послуг з вивезення побутових відходів та прозорої оплати цих послуг, проектом передбачається виключити послуги з вивезення побутових відходів зі складу послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкової території.

  Прийняття проекту, як зазначає розробник, дозволить забезпечити надання послуг належної якості з вивезення побутових відходів, впровадити сучасні методи та технології у сфері поводження з побутовими відходами з урахуванням сучасних вимог, одержання вторинної сировини, що сприятиме поліпшенню екологічного стану довкілля та привабливості ринку у сфері поводження з побутовими відходами для суб’єктів господарювання.