• In English
 • Місія МВФ розпочала роботу в Україні
  опубліковано 24 червня 2014 року о 19:18

  24 червня відбулася зустріч Міністра фінансів України Олександра Шлапака із Місією Міжнародного валютного фонду на чолі з Ніколаєм Георгієвим. Цим заходом розпочався перший перегляд кредитної програми «Stand by» місією фонду, за результатами якого прийматиметься рішення щодо надання Україні другого траншу.

  Слід нагадати, що наприкінці квітня Рада МВФ затвердила дворічну кредитну програму щодо фінансування економіки України на $ 17,01 млрд. Перший транш було надано на початку травня, він становив $ 3,19 млрд.

  Як зазначив Ніколай Георгієв, необхідно проаналізувати те, що вже було зроблено з моменту започаткування програми. Так, першочергово технічна Місія МВФ має визначити стан виконання структурних маяків на кінець травня.

  Особливу увагу буде приділено стану реформування економіки та питанню виконання показників бюджету. Зокрема, Місією буде проаналізовано як поточний стан виконання бюджету (січень-травень 2014 року), так і в перспективі до кінця року.

  Міністр фінансів України запевнив у відкритості української сторони до діалогу та співпраці. Він також зауважив, що зараз ведеться активна робота щодо формування проекту бюджету на 2015 рік.

  Наприкінці тижня планується також зустріч Міністра фінансів України Олександра Шлапака із заступником директора Європейського департаменту МВФ Полом Томсеном, під час якої буде також обговорено всі поточні питання першого перегляду спільної з МВФ програми «Stand by».

  За результатами Місії МВФ має бути підписаний Меморандум про економічну політику.