• In English
 • Павло Шеремета: Найкращий компенсаторний механізм для українських виробників - відкриття європейського ринку
  опубліковано 24 червня 2014 року о 10:59

  Відкриття європейського ринку – найкращий компенсаторний механізм, що може запропонувати Євросоюз українським виробникам, які раніше були орієнтовані на Росію. Про це заявив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета в ефірі програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV.

  «Я думаю, що найкращий компенсатор – це і є цей європейський ринок, він дає можливість вийти на споживачів, на ринок, який в 4-5 разів більше, ніж російський», - наголосив Павло Шеремета.

  Міністр також зауважив, що переорієнтація виробництва – це, звичайно, завдання українських підприємців, але Європейський Союз готовий надати Україні всебічну допомогу як у цьому, так і в багатьох інших питаннях. 

  «Переорієнтуватися – це в першу чергу наша робота, так? Нам не потрібно перекладати відповідальність на когось іншого. В той же час, Європейський Союз готовий допомагати. Перш за все, це те, що ми бачимо – відкриття ринків ще до того, як Угода про асоціацію буде підписана, по-друге – ми говоримо про одну достатньо велику фінансову допомогу, технічну допомогу Євросоюзу, наприклад, для гармонізації технічних регламентів, стандартів», - підкреслив очільник Міністерства.

  За словами Павла Шеремети, також можна говорити про надходження інвестицій з Європи, і про такий вид допомоги, як державне гарантування інвестицій. Разом усі ці заходи повинні спрацювати як компенсатори для тих регіонів України і для тих підприємств, що втрачають свої традиційні ринки.