• In English
 • На українсько-білоруському кордоні незабаром розпочнеться сезонний пропуск для збору дикоросів
  опубліковано 24 червня 2014 року о 10:34

  З 1 липня до 10 серпня на ділянці відповідальності відділу прикордонної служби «Березове» Луцького загону буде розпочато черговий сезонний пропуск місцевих жителів десяти прикордонних населених пунктів Рокітнівського району Рівненської області на територію Поліського лісгоспу Республіки Білорусь для збору дикоросів. В подальшому у такий же спосіб буде здійснюватися пропуск громадян на даному напрямку за збором грибів та ягід з 30 серпня до 15 листопада

  Дане питання в робочому порядку погодили під час зустрічі керівники Пінського та Луцького прикордонних загонів. Нагадаємо, що у 2011 році між керівниками прикордонних відомств Республіки Білорусь та України було досягнуто домовленостей про відкриття на українсько-білоруському кордоні в межах ділянки відділу «Березове» трьох тимчасових місць пропуску жителів прикордоння з метою сезонного збору дикоросів «Познань», «Березове» та «Дроздинь». Кожного року в цих місцях пропуску оформлюється більше 40 тисяч місцевих жителів за сезон.

  Але поряд з чіткою організацією з боку більшості місцевого населення при перетині кордону у визначених місцях, відмічається непорозуміння окремих осіб, які продовжують порушувати державний кордон поза встановлених місць пропуску. Так, протягом минулого сезону від державного кордону повернуто більше 360 дорослих та 110 дітей, які намагались незаконно потрапити на територію сусідньої держави для збору чорниці та журавлини. Затримано 36 порушників державного кордону, притягнуто 47 осіб до адміністративної відповідальності за порушення законодавства з прикордонних питань та накладено на них адмінштрафів на понад 3,5 тисяч гривень.

  Вже в цьому році, ще до початку сезону збору дикоросів, знаходяться найбільш нетерплячі жителі прикордоння, які своїми діями можуть зруйнувати всі домовленості прикордонників обох країн. Від державного кордону повернуто 9 дорослих та 10 дітей, затримано двох порушників державного рубежу.

  Державна прикордонна служба України ще раз інформує про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства як України, так і Республіки Білорусь з прикордонних та природоохоронних питань.