• In English
 • В Україні відзначатиметься нестійкий характер погодних умов
  опубліковано 23 червня 2014 року о 13:05

  Упродовж поточного тижня погода буде дуже нестійкою, в окремі дні випадатимуть сильні дощі у супроводі гроз. Про це повідомив Микола Кульбіда, директор Українського гідрометцентру, під час брифінгу 23 червня. 

  «Протягом поточного тижня погода буде дуже нестійкою. 24 червня – переважно без опадів, лише на півночі Правобережжя подекуди пройдуть дощі. Максимальна температура становитиме +19…+24 °С, на півдні підвищуватиметься до +28 °С. 25-26 червня слід очікувати ускладнення погодних умов під впливом атмосферних фронтів та циклонічних утворень. Так, 25 червня у південних, центральних та східних, а 26 червня у західних, центральних і північних областях випадатимуть сильні дощі», – розповів Микола Кульбіда

  Він додав, що гідрометцентр буде уважно відслідковувати ситуацію, оцінювати загрози виникнення паводків на Карпатських річках. Водночас, Микола Кульбіда наголосив, що станом на сьогодні, рівні води на річках цього регіону дуже низькі. 

  За словами директора гідрометцентру, 27-28 червня можна очікувати на певне покращення погодних умов, пов’язане зі зменшенням інтенсивності дощів – вони випадатимуть лише в окремих регіонах. Також поступово підвищуватиметься температура повітря, і до 30 червня вона досягне позначки +30 °С. 

  Головний синоптик України зауважив, що протягом минулого тижня у Луганській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській, Миколаївській областях та в Криму в окремих районах випала подвійна місячна норма опадів. До того ж якщо порівняти середню температуру повітря з нормою для цього періоду за останні кілька днів, то зараз вона на 4-6 градусів нижча. 

  Також він наголосив, що 5-й клас пожежної небезпеки наразі залишається на території Закарпаття, Київської, Чернігівської, Черкаської, Полтавської, Кіровоградської областей та південних і східних районів Вінницької області. 

  Зі свого боку, Перший заступник Голови ДСНС України Анатолій Бойко розповів, що за минулий тиждень на території України сталося 2 класифіковані надзвичайні ситуації – у м. Торез 18 червня та у м. Київ 20 червня, – внаслідок яких загинуло 7 осіб. 

  За тиждень було ліквідовано 1 тис. 161 пожежу, врятовано на пожежах 29 осіб, не допущено знищення вогнем 302 будівель, 32 одиниці техніки. Загалом упродовж тижня співробітники ДСНС України врятували життя 34 громадян. 

  Піротехнічні підрозділи Служби порятунку «101» здійснили 94 виїзди, у ході яких вилучили та знищили 418 боєприпасів часів минулих війн. 

  «На всі класифіковані надзвичайні ситуації, події аварійно-рятувальні підрозділи ДСНС України реагували оперативно, виїжджали своєчасно і максимально робили все для того, щоб врятувати життя людей – саме безцінне, що є у кожного з нас», – сказав Анатолій Бойко.