• In English
 • Коментар МЗС у зв'язку з подіями на українсько-російському кордоні
  опубліковано 21 червня 2014 року о 10:10

  У зв’язку з подіями на українсько-російському державному кордоні, в результаті яких було поранено російського митника, в Україні розпочато всеохоплююче розслідування. Усі обставини зазначеного інциденту будуть ретельно досліджені правоохоронними органами України.

  Висловлюємо побажання скорішого одужання працівнику російської митниці.

  Водночас, привертаємо увагу до того, що за інформацією Міністерства оборони України, підрозділи Збройних сил України, задіяні в антитерористичній операції, не застосовували і не застосовують артилерію і міномети під час проведення заходів з відновлення режиму державного кордону України.

   Беручи до уваги початок імплементації плану Президента України Петра Порошенка з мирного врегулювання ситуації у Донецькій та Луганській областях, критично важливим для досягнення невідкладної деескалації ситуації у регіоні є безумовне дотримання режиму припинення використання сили.

  У цьому зв’язку, наголошуємо на крайній необхідності уникнення будь-яких провокацій на кшталт тих, що мали місце 20 червня на прикордонному пункті «Ізварино».

  Нагадуємо, що 20 червня 2014 р. незаконно озброєні формування з використанням важкої зброї, у т.ч. мінометів, атакували зазначений прикордонний пункт, порушивши тим самим режим припинення використання сили та свідомо намагаючись зірвати процес мирного врегулювання у східних регіонах України.